SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
অবস্থা
নতুন
অবস্থান
Ahaus জার্মানি
more Images
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
ক্ল্যাম্পিং টেবিল
উৎপাদক:
SIEGMUND
মডেল:
28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
অবস্থা:
নতুন
মূল্য এবং অবস্থান
অবস্থান:
Ahaus জার্মানি
A19924875
রেফারেন্স নম্বর:
আপডেট:
সর্বশেষ ০৫.০৯.২০২৫
বিবরণ
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 200 mm
weight 981 kg
dimensions of the machine ca. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
- Material thickness approx. 24.5 - 27 mm
- Sidewall made of high quality steel S355J2 + N + plasma nitriding
- Hole Ø 28 mm
- Drilling surface 100x100 mm grid
- Rounded corners, edges and holes
- Height of side wall 200 mm
- Drill holes in the side wall in a diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Construction reinforced by ribs
- Grid lines enable precise structures
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version:
- Protection against rust / scratches / weld spatter adhesion
- more corrosion-resistant / higher load capacity
Gedpjxab Rnofx Ak Hsbl
Furnishing:
- 28 hole pattern / dimensions 2400 x 1200 x 200 mm