SIEGMUND 28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
অবস্থান
Niederlangen জার্মানি
more Images
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
ক্ল্যাম্পিং টেবিল
মডেল:
28, PROFESSIONAL EXTREME 8.7
মূল্য এবং অবস্থান
বিক্রেতার অবস্থান:
Fresenburger Weg 4, 49779 Niederlangen, জার্মানি জার্মানি
A19923605
রেফারেন্স নম্বর:
আপডেট:
সর্বশেষ ০৫.০৯.২০২৫
বিবরণ
table length 2400 mm
table width 1200 mm
table height (lateral area) 200 mm
weight 949 kg
dimensions of the machine ca. 2400 x 1200 mm
SIEGMUND authorized dealer - all items available!
Item No.: 7D.1
Product description
- Through hardened tool steel X8.7 + plasma nitriding
- Material thickness approx. 24.5 - 27 mm
- Sidewall made of high quality steel S355J2+N + plasma nitriding
- Bore Ø 28 mm
- Drilling surface in diagonal grid
- Rounded corners, edges and holes
- Side panel height 200 mm
- Holes in the side wall in the diagonal grid
- Including scaling on the surface
- Structure reinforced with ribs
- Grid lines allow for precise builds
The welding tables are provided with a scale as standard.
Plasma nitrided version :
- Protection from rust/scratches/weld spatter adhesion
- more corrosion resistant / higher load capacity
Furnishing:
- 28 hole pattern / dimensions 2400 x 1200 x 200 mm