SPINNER TC110L-MCY
FCA স্থায়ী মূল্য ট্যাক্স (মূসক) অতিরিক্ত
উৎপাদন বছর
২০০৭
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
Traunstein জার্মানি
more Images
YouTube video
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
SPINNER TC110L-MCY
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
সি/ওয়াই অক্ষের সাথে ল্যাথ-মিলিং সেন্টার
উৎপাদক:
SPINNER
মডেল:
TC110L-MCY
উৎপাদন বছর:
২০০৭
অবস্থা:
ব্যবহৃত
মূল্য এবং অবস্থান
অবস্থান:
Traunstein, Deutschland জার্মানি
আপডেট:
সর্বশেষ ১৩.০৫.২০২৬
বিবরণ
SPINNER TC110L-MCY
Year of manufacture: 2007
Control: SIEMENS 840DE sl ShopTurn
X – 350 mm
Y – 230 mm (-115/+115 mm)
Z – 1,840 mm
C-axis
Swing diameter up to 690 mm
Spindle 26 kW with 2-speed gearbox
Speeds up to 3,200 rpm
Spindle bore 110 mm
Equipment:
Turret make BARUFFALDI type TBMR250-12 with 12 stations,
completely overhauled in 2024
Driven tools up to 4,000 rpm
VDI 50 tool holders
Hydraulic steady rest by SMW
Godpfx Aey R Sxask Hebl
Hydraulic three-jaw chuck by SMW with 315 mm diameter