SCHULER SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
উৎপাদন বছর
১৯৮৫
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
Strassberg জার্মানি
more Images
YouTube video
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
ডবল কলাম প্রেস
উৎপাদক:
SCHULER
মডেল:
SP250-1.6-1.6 sn.84/20.5917
উৎপাদন বছর:
১৯৮৫
অবস্থা:
ব্যবহৃত
মূল্য এবং অবস্থান
বিক্রেতার অবস্থান:
Kreuzsteig 6, 72479 Strassberg, জার্মানি জার্মানি
আপডেট:
সর্বশেষ ১৮.০৩.২০২৬
বিবরণ
Pressure total: 250 ton
Ram stroke: 70 / 250 mm
Slide adjustment: 160 mm
Ejector in ram: 20 ton
Ejector stroke in ram: 10 mm
Shut height (stroke down, adjustment up): 520 mm
Free lateral opening F-B: 1.300 mm
Table surface area : 1.600 x 1.600 mm
Slide area: 1.600 x 1.600 mm
Gedpjyvkukofx Aa Ieit
Number of strokes: 0 - 50 s.p.m.
Required power: 33 kW
Height over floor approx.: 5.500 mm
Weight of machine approx.: 58 ton
Roll feeder
Material width: 1250 mm
Material thickness: 0,3 - 1,6 mm