Holzhäcksler RR150THX 150mm
চপার শ্রেডার পেট্রোল চিপার ই-স্টার
SCHORR
Holzhäcksler RR150THX 150mm
স্থায়ী মূল্য ট্যাক্স (মূসক) অতিরিক্ত
উৎপাদন বছর
২০২৪
অবস্থা
নতুন
অবস্থান
Schüttorf
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মূল্য এবং অবস্থান
- অবস্থান:
- Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland
- আপডেট:
- সর্বশেষ ০৯.০৯.২০২৪
বিবরণ
✅ New & in stock ✅ Up to 150mm branch thickness ✅ Shipping possible
SCHORR WOOD CHIPPER 150MM BRANCH THICKNESS RR150THX
Powerful wood chipper for branches up to 15cm in diameter. Extremely robust and compact.
-- 420 cc petrol engine with 12.4 HP
-- Self-feeding no additional pressure necessary
-- 360° ejection
-- With drawbar
-- High user-friendliness
Gbsdet Ivl Aepfx Ak Hjl
-- Extremely robust and reliable
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL MOTOR
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
HIGH MOBILITY
Technical data
Manufacturer (abbreviation): SCHORR
Type designation of the manufacturer: RR150THX
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. Branch thickness: 150mm
Chipping type: Drum, self-feeding
Number of blades: 2 + 1 counter blade
Own weight: 255kg
Basic dimensions
Total length: 2700mm
Total width: 1218mm
Total height: 1424mm
Ejection angle: 360º
Engine capacity
Displacement: 420ccm
Power max: 9,1kW / 12,4PS
Starter: Reversing starter
Our expert team will be happy to answer any questions you may have about the SCHORR HOLZHÄCKSLER 150MM ASTSTÄRKE RR100THX. We look forward to hearing from you and assisting you with advice.
বিজ্ঞাপনটি স্বয়ংক্রিয়ভাবে অনুবাদ করা হয়েছে। অনুবাদে ত্রুটি থাকতে পারে।
-- 360° ejection
-- With drawbar
-- High user-friendliness
Gbsdet Ivl Aepfx Ak Hjl
EQUIPMENT / FEATURES
POWERFUL MOTOR
HIGH PROCESSING CAPACITY
EFFICIENT CUTTING SYSTEM
EASY MAINTENANCE
HIGH MOBILITY
Technical data
Drive type: V-belt 17x1255La
Max. Branch thickness: 150mm
Own weight: 255kg
Basic dimensions
Total length: 2700mm
Total width: 1218mm
Total height: 1424mm
Ejection angle: 360º
Engine capacity
Displacement: 420ccm
Power max: 9,1kW / 12,4PS
Starter: Reversing starter
এই বিজ্ঞাপনগুলি আপনারও আগ্রহের হতে পারে।
ক্ষুদ্র বিজ্ঞাপন
Schüttorf
৭,৪৯৯ km
SCHORRHolzhäcksler RR150THX 150mm