Schneider Ozga SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
উৎপাদন বছর
২০০৬
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
Helmstedt জার্মানি
স্বয়ংক্রিয় strapping মেশিন Schneider Ozga SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
more Images
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
স্বয়ংক্রিয় strapping মেশিন
উৎপাদক:
Schneider Ozga
মডেল:
SO2004Q (SO2200Q, SSB2200Q, SSB2400P)
উৎপাদন বছর:
২০০৬
অবস্থা:
ভাল (ব্যবহৃত)
মূল্য এবং অবস্থান
অবস্থান:
Porschestrasse 21, 38350 Helmstedt, Deutschland জার্মানি
A7192797
রেফারেন্স নম্বর:
25687
আপডেট:
সর্বশেষ ১১.০৮.২০২৪
বিবরণ
Built in: 2009
- Type of strapping: single, double, multiple
- max speed for single strap: up to 40 bundles/min
- max speed for parallel (double) strap: up to 20 bundles/min
- min bundle dimensions (w x l): ~180 x 130 mm
- max bundle dimensions (w x l): ~580 x 510 mm
- min bundle (package) height: ~10 mm
- max bundle (package) height: ~400 mm
- max weight bundle/package: ~20 kg
- Infeed / outfeed (conveying) height: ~800-900 mm
- Continuously adjustable conveyor speed
- Metric input of strapping position
- Type of sealing: Heizkeil-Schweissung / heat-weld sealing
- Strapping material: Polypropylen (PP)
- No of strap coil dispenser: single
- Strap coil dispenser - core diameter: 200 mm
- Strap coil dispenser - core width: 160/180/200 mm
- Equipped with back stop (package stop)
- Equipped with hold-down device
- Equipped with interface to up-/downstream equipment
- Equipped with auto. strap feeding
Godpfsh Nuh Sox Aa Isit
- Equipped with auto. strap end detection
- Equipped with auto. strap loop ejection (on "no bundle cycle")
- Over all length equipment: ~650 mm
- Over all width equipment: ~1750 mm
- Over all height equipment: ~1950 mm
- Input Power: ~1,1 kW
- Voltage: 400 VAC, 3Ph, N, PE, 50 Hz
- Air requirement: ~8 l/Umreifung 6 bar / ~8 l/cycle 6 bar