LUST LTI DRIVES LSK-190-7-30-560 T1,P,KK,1R
স্থায়ী মূল্য ট্যাক্স (মূসক) অতিরিক্ত
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
Hessisch Lichtenau জার্মানি
more Images
মূল্য এবং অবস্থান
অবস্থান:
37235 Hessisch Lichtenau জার্মানি
A4957872
রেফারেন্স নম্বর:
59513
আপডেট:
সর্বশেষ ১৩.০২.২০২৬
বিবরণ
Synchronous servomotor with holding brake and gearbox,
geared motor, electric motor, angular geared motor
Motor:
Manufacturer: LUST LTI DRIVES
Type: LSK-190-7-30-560 T1,P,KK,1R
Order No.: 716090
Art. No.: 0970.8016
Machine type: Permanently excited synchronous servo motor
DC link voltage of the controller Uzk: 560 VDC
Rated power: 14.51 kw
Rated speed: 3000 rpm
Rated torque Mn: 46.2 Nm
Standstill torque M0: 83.4 Nm
Rated current In: 31.5 A
Standstill current I0 / I0max: 54.9 / 219.6 A
Pole pairs: 3
Shaft diameter: 32 mm
Shaft length 50 mm
- Shaft journal with key and keyway DIN 6885 / A10x8x50
- Option 1R Resolver 1-pole pair
- Option KK Terminal box
- Option T1 (DIN-PTC double base insulated)
- Power connection 8-pin junction box
- Resolver connection 12-pin junction box
Holding brake:
Manufacturer: LUST LTI DRIVES
Type: NFH10-H/BA
Order no.: 718690
Art. No:
Gbsdpef Dlzujfx Ak Hsl
Rated voltage: 24 VDC
Rated current: 4.5 A
Rated power: 108 W
Braking torque: 65 Nm
Angular gearbox WESTFALIA Systemtechnik
Hollow shaft output: internal Ø 65 mm
Hollow shaft length: approx. 280 mm
Gearbox output speed: max 450 rpm
Speed gearbox input: max 4500 rpm.
Transmission ratio: 10:1
- Shaft journals also ground on the outside
- Gearbox can be mounted on two flange surfaces
- Mounting hole on gearbox 180 x 180 mm / 180 x 230 mm
Overall dimensions L x W x H: 1110 x 250 x 350 mm
Total weight: 180 kg
good condition
বিজ্ঞাপনটি স্বয়ংক্রিয়ভাবে অনুবাদ করা হয়েছে। অনুবাদে ত্রুটি থাকতে পারে।
যোগানদাতা
থেকে নিবন্ধিত: 2013
৫৯৮ অনলাইন বিজ্ঞাপন
Trustseal icon
কল করুন
অনুরোধ পাঠান
ভূমিus
জার্মানি
অস্ট্রিয়া
সুইজারল্যান্ড
মার্কিন যুক্তরাষ্ট্র
যুক্তরাজ্য
ফ্রান্স
বেলজিয়াম
স্পেন
মেক্সিকো
ইতালি
নেদারল্যান্ডস
পোল্যান্ড
রুশ ফেডারেশন
বেলারুশ (বেলারুশ প্রজাতন্ত্র)
ইউক্রেন
এস্তোনিয়া
তুরস্ক
নিউজিল্যান্ড
আয়ারল্যান্ড
চেক প্রজাতন্ত্র
ডেনমার্ক
ফিনল্যান্ড
সুইডেন
নরওয়ে
লুক্সেমবার্গ
গ্রীস
লিথুয়ানিয়া
লাতভিয়া
আইসল্যান্ড
পর্তুগাল
ব্রাজিল
ভেনেজুয়েলা
আর্জেন্টিনা
হাঙ্গেরি
স্লোভাকিয়া
রোমানিয়া
মলডোভা
স্লোভেনিয়া
সার্বিয়া
মন্টিনিগ্রো
আলবেনিয়া
ক্রোয়েশিয়া
বুলগেরিয়া
উত্তর ম্যাসেডোনিয়া
বসনিয়া ও হার্জেগোভিনা
ইসরায়েল
মিশর
মরক্কো
ভারত
ইন্দোনেশিয়া
দক্ষিণ কোরিয়া
জাপান
থাইল্যান্ড
মালয়েশিয়া
ভিয়েতনাম
চীন, গণপ্রজাতন্ত্রী
তাইওয়ান
ইরান
বাংলাদেশ
অনুরোধ পাঠানো যায়নি। পরে আবার চেষ্টা করুন।
টেলিফোন & ফ্যাক্স
এই বিজ্ঞাপনগুলি আপনারও আগ্রহের হতে পারে।
ক্ষুদ্র বিজ্ঞাপন
মিলিং মেশিন Deckel Maho DMC 1035 V
more images
জার্মানি Jünkerath
৭,৫৮৩ km
মিলিং মেশিন
Deckel MahoDMC 1035 V