HAAS TR-310HAAS
TR-310
HAAS TR-310
HAAS
TR-310
উৎপাদন বছর
২০১৮
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
ইতালি
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
- মেশিনের নাম:
- HAAS TR-310
- উৎপাদক:
- HAAS
- মডেল:
- উৎপাদন বছর:
- ২০১৮
- অবস্থা:
- ব্যবহারের জন্য প্রস্তুত (ব্যবহৃত)
মূল্য এবং অবস্থান
- অবস্থান:
- , ইতালি
কল করুন
প্রযুক্তিগত বিবরণ
- টেবিল লোড:
- ২২৭ কেজি
- অক্ষের সংখ্যা:
- ৫
প্রস্তাবের বিবরণ
- বিজ্ঞাপন আইডি:
- A20704060
- রেফারেন্স নম্বর:
- IT-MIL-HAA-2018-00005
- আপডেট:
- সর্বশেষ ১০.০৪.২০২৬
বিবরণ
This 5-axis HAAS TR-310 was manufactured in 2018. It features a table diameter of 310 mm, a maximum part swing of 787 mm, and can handle loads up to 227 kg. With a maximum rotation speed of 50°/sec and travel range of ±120°, it's ideal for complex machining tasks. If you are looking to get high-quality milling capabilities, consider the HAAS TR-310 machine we have for sale. Contact us for more information about this machine.
• Condition: Brand new, never used
Giodsx D I H Repfx Aa Ist
• Table diameter: 310 mm
• Max part swing: 787 mm
• Standard T-slots: 6 @ 60°
• Max rotation speed: 50°/secB Axis (Tilting)
• Backlash: 30 arc-sec
• Ratio: 3:1
• Max speed: 50°/sec
• Max runout: 0.025 mm
• Travel range: ±120°
• Resolution: 0.001°A Axis (Rotary)
• Accuracy: ±15 arc-sec
• Repeatability: 10 arc-sec
• Max rotation: 999.999° (with rotary control)
• Resolution: 0.001°
Giodsx D I H Repfx Aa Ist
• Table diameter: 310 mm
• Max part swing: 787 mm
• Standard T-slots: 6 @ 60°
• Backlash: 30 arc-sec
• Ratio: 3:1
• Max speed: 50°/sec
• Max runout: 0.025 mm
• Travel range: ±120°
• Accuracy: ±15 arc-sec
• Repeatability: 10 arc-sec
• Resolution: 0.001°
এই বিজ্ঞাপনগুলি আপনারও আগ্রহের হতে পারে।
ক্ষুদ্র বিজ্ঞাপন
Dewsbury
৮,০৪২ km
HAAS এর জন্য 5 AXIS TRUNNION টেবিল 310mm