Genox GXC2000G
উৎপাদন বছর
২০২৬
অবস্থা
নতুন (সম্পূর্ণ ক্রিয়াশীল)
অবস্থান
Stockport যুক্তরাজ্য
more Images
YouTube video
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
Genox GXC2000G
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
মেশিনের নাম:
হেভি ডিউটি গ্রানুলেটর
উৎপাদক:
Genox
মডেল:
GXC2000G
উৎপাদন বছর:
২০২৬
অবস্থা:
নতুন
কার্যকারিতা:
সম্পূর্ণ ক্রিয়াশীল
মূল্য এবং অবস্থান
অবস্থান:
Stockport, United Kingdom যুক্তরাজ্য
কল করুন
প্রযুক্তিগত বিবরণ
মোট ওজন:
১৫,৫০০ কেজি
রোটর ব্যাস:
৮০০ মিমি
রটার প্রস্থ:
২,০০০ মিমি
শক্তি:
২৫০ কিলোওয়াট (৩৩৯.৯১ অশ্বশক্তি)
ঘূর্ণন গতি (সর্বাধিক):
৪৮০ আরপিএম
সরঞ্জাম:
অত্যন্ত পরিবর্তনশীল ঘূর্ণন গতি
প্রস্তাবের বিবরণ
বিজ্ঞাপন আইডি:
A21902258
রেফারেন্স নম্বর:
GXC2000G-5-26
আপডেট:
সর্বশেষ ১১.০৫.২০২৬
বিবরণ
250kW Drive Motor with outboard rotor bearings (200kW - 315kW drive options are available), heavy duty precision machined rotor, and 480rpm operating speed as standard.
2,000mm wide x 800mm diameter cutting chamber with a choice of either a 5, 7 or 9 row V Cutting Rotor. Two rows of counter knives are mounted in the chamber and as an option a third row can be mounted in the throat of the machine to increase cutting efficiency.
All knives are manufactured from Vacuum Heat Treated D2 Tool Steel.
Gsdpfx Asy Rp Swjk Hobl
Output size is controlled by replaceable screens mounted beneath the rotor shaft - sizes supplied as required (4mm-50mm).