ডুরমা HD-TC60170Durma
HD-TC60170
ডুরমা HD-TC60170
Durma
HD-TC60170
উৎপাদন বছর
২০১৯
অবস্থা
ব্যবহৃত
অবস্থান
নেদারল্যান্ডস
মেশিন সংক্রান্ত তথ্য
- মেশিনের নাম:
- ডুরমা HD-TC60170
- উৎপাদক:
- Durma
- মডেল:
- HD-TC60170
- উৎপাদন বছর:
- ২০১৯
- অবস্থা:
- ব্যবহারের জন্য প্রস্তুত (ব্যবহৃত)
মূল্য এবং অবস্থান
- অবস্থান:
- , নেদারল্যান্ডস
- A20703710
- রেফারেন্স নম্বর:
- NL-CUT-DUR-2019-00001
- আপডেট:
- সর্বশেষ ০৪.০৩.২০২৬
বিবরণ
This Durma HD-TC60170 was manufactured in 2019. It features a 3kW IPG Fiber laser source, capable of 2.5D cutting, and handles up to 170mm pipes and 120x120cm tubes. It includes an exhaust system, spatter guard, bundle loader for serial work, and a chain loader for smaller jobs. The machine has a 6.5 meter inlet and a 4.5 meter outlet, extendable to 6 meters. Contact us for more information about this machine.
• 3 kW IPG fiber laser source
• 2.5D cutting
• Pipe capacity: up to 170 mm
• Tube capacity: up to 120 x 120 cm
• Minimum size: 20 mm
• Inlet length: 6.5 m
• Outlet length: 4.5 m, extended to 6 m
Additional equipment
• Exhaust system
• Spatter guard (spoon that extends 1 meter into the pipe to catch spatter)
• Bundle loader at the rear for serial work
Gjdpfxsx D Ir To Ak Hjbl
• Chain loader at the front for small jobs
• 3 kW IPG fiber laser source
• 2.5D cutting
• Pipe capacity: up to 170 mm
• Minimum size: 20 mm