Used ALUP SCK 25-10 screw compressor
Gijdpfxoyrrqds Aa Iet
Year of manufacture: 1991
Operating hours: 37,970 h
Technical data:
Delivery rate at 10 bar: 2.40 m³/min
Max. pressure: 10 bar
Motor power: 18.5 kW
Dimensions L x W x H: 1260 x 770 x 1270 mm
Weight: 523 kg
Compressed air connection: G 1"
Visit our store.
We always have a large selection of new and used compressors in stock!
Gijdpfxoyrrqds Aa Iet
Year of manufacture: 1991
Operating hours: 37,970 h
Technical data:
Max. pressure: 10 bar
Motor power: 18.5 kW
Weight: 523 kg